Cookies management by TermsFeed Cookie Consent
Itálie - Lago di Garda

U největšího severoitalského jezera Lago di Garda se prolínají velehory se světem slunce a tepla tedy středomořským klimatem i flórou. Jezero odhalíme na kole, na vyhlídkové lodi i na vlastní kůži při koupeli. Objevíme kouzelné pohledy na vrcholky Dolomit, projedeme svahy stříbřitých olivovníků, vinohrady, malebné vesničky i městečka se středověkými hrady. Hotel se nachází v městečku Dro, 10km od jezera. Určitě najdeme dostatek času na koupání ve vodách jezera nebo na odpočinek na některé z pláží.

Gardské jezero, s rozlohou 370 m2, je největším severoitalským jezerem. Leží v údolí na hranici tří krajůTrentína na severu, Lombardie na západě a jihu a Veneta na jihu a východě. Jezero je dlouhé 52 kmširoké 2,5 – 17,5 km a hluboké až 346 m. Ze severu do něho ústí hlavní přítok Sarco, řeka Mincio na jihu odvádí jeho vody do Pádu.

Severní oblast jezera, ve které je umístěna nabídka našeho katalogu, má spíše charakter úzkého fjordu. Směrem na jih se jezero rozšiřuje, jeho tvar je dán morénovým kruhem bývalého ledovce. Východní břeh jezera odděluje od údolí Adiže 80 km dlouhý vápencový hřeben Monte Baldo (2.200 m). Západní břeh, v severní části ohraničený strmými skalními stěnami, se rozšiřuje mezi Gargnanem a Saló a vytváří půvabný pás Riviery Bresciany.

Lago di Garda - Riva del Garda

Městečko Riva del Garda leží při severozápadním cípu jezera. V létě je hojně navštěvované turisty, v zimě slouží jako lázeňské město a kongresové centrum. Západně nad městem se tyčí strmá Rocchetta se strážní věží z benátských dob. Nejrušnějším místem v Rivě je Přístavní náměstí, s podloubími a mohutnou starou hodinovou věží. Východně od jezera leží malé náměstí Piazza Carducci, v blízkosti je bývalý scaligerský vodní hrad la Rocca (12. – 15. stol.)

Lago di Garda - Limone sul Garda

Jméno původně rybářského městečka na severozápadní straně jezera je odvozeno od pěstování citrónů v oblasti. Dnes je Limone jedním z nejvyhledávanějších turistických center na Lago di Garda. 

Lago di Garda - Malcesine

Půvabné městečko na severovýchodní straně jezera patří mezi nejelegantnější rekreační střediska oblasti. Leží pod vrcholem Monte Baldo. Doporučujeme výlet lanovkou na jeho vrchol. Dále můžete navštívit i místní hrad, který se tyčí na skále nad jezerem s nádherným výhledem na jezero i na staré město, s křivolakými uličkami, plnými obchodů, barů a restaurací. Je zde i malý přístav, odkud vyjíždí turistické lodě do dalších zajímavých míst na jezeře.

Lokality
.
Itálie/Lago di Garda
Limone-sul-Garda.JPG
Itálie/Lago di Garda
Malcesine-1 (1).jpg
Itálie/Lago di Garda
6ujtoqen1wuli_l.jpg
Itálie/Lago di Garda
.
Itálie/Lago di Garda
Peschiera-1.jpg
Itálie/Lago di Garda
Riva-del-Garda.jpg
Itálie/Lago di Garda
.
Itálie/Lago di Garda
5af408c7e7fc5472-0086b7d9ab9e5139.jpg
Itálie/Lago di Garda
2.jpg
Itálie/Lago di Garda