Cookies management by TermsFeed Cookie Consent
Itálie - - Bormio - San Colombano

Bormio - vyhlášené lyžování v srdci Alta Valtellina

Bormio je vyhlášeným cílem pro zimní zájezdy, v samém srdci skiregionu Alta Valtellina, nedaleko italských hranic se Švýcarskem. Horské městečko s nádechem luxusu leží ve výšce 1225 m n.m. a kromě výborných sjezdových tratí pro lyžování, začínajících ve větší v nadmořské výšce, patří k jeho největším lákadlům také termální lázně Bagni Nuovi Terme Bormio s teplotou vody 38 až 41 C a bazénem 25 m.

Bormio - lyžování všech kategorií

Milovníci sjezdového lyžování zde najdou sjezdovky všech obtížností od cvičných svahů přes širokou paletu nenáročných modrých a náročnějších červených až po skutečně ostré černé sjezdovky. Vysoká nadmořská poloha zaručuje výborné sněhové podmínky pro lyžování až dlouho do jarních měsíců a Bormio proto patří mezi pravidelné pořadatele závodů Světového poháru v alpském lyžování.

Celkem km sjezdovek

Černé sjezdovky

Červené sjezdovky

Modré sjezdovky

51 km

2 (6 km)

12 (27 km)

2 (2 km)

 

Bormio - ideální pro lyžaře i snowboardisty

Bormio se řadí k nejnavštěvovanějším zimním střediskům Itálie, milovníky lyžování v Dolomitech sem přitahuje závratné převýšení některých sjezdovek, stejně jako jejich délka, kvalitní úprava a rozmanitost.

Sjezdové tratě

Nejdelší sjezdovku v oblasti Bormio najdete na Cima Bianca (3012 m n.m.), je střední obtížnosti, dlouhá 10 km a má převýšení 1780 m. Nejtěžší sjezdovka Betulle je naopak dlouhá "jen" 1,4 km a překonává výškový rozdíl 400 m. Milovníkům obřích carvingových oblouků udělá radost závodní trať Bimbi al Sole. Pokud si libujete v lyžování za umělého osvětlení, čeká na vás pětikilometrová sjezdovka Stelvio střední obtížnosti s převýšením 300 m. Snowboard Snowpark najdou vyznavači tohoto sportu u střední stanice lanovky Bormio 2000.

Bormio - hurá na běžky

Pro běžkaře je připraveno téměř 40 km pečlivě upravené stopy.

Další možnosti sportu a zábavy

  •     kluziště – Bormio, Isolaccia
  •     krytý bazén 25m , sauna – Bormio
  •     termální lázně – Bagni nuovi terme v Bormiu
  •     lyžařské školy a školičky, lyžování ve volném terénu
  •     diskotéky – Bormio, Isolaccia, kino - Bormio
  •     squash, tenis - Bormio

Bormio - zimní dovolená, která nezklame

Zimní dovolená v oblasti Bormio vás zkrátka nezklame - lyžování, termální lázně a další zábava zajistí nezapomenutelný zážitek.

Bormio - ubytování, zájezdy

V naší nabídce Bormio najdete kvalitní ubytování. Věříme, že se váš vybraný hotel pro Vás stane druhým domovem, kam se rádi v budoucnu vrátíte. Kompletní přehled všech možností ubytování najdete v naší nabídce Zimní zájezdy Bormio

Bormio - počasí

Průměrná roční teplota se v Bormio pohybuje okolo 4 °C. Hlavní zimní sezóna a nejlepší počasí pro lyžování jsou zde od listopadu do března. Naopak nejteplejší počasí má Bormio v červenci a srpnu, kdy se teplota pohybuje okolo 15 °C.

 Přejeme krásné lyžování!