Cookies management by TermsFeed Cookie Consent
Itálie - - Florencie a vnitrozemí

Název města je nasnadě, název Florencie totiž pochází z italského "fiorentina", což v překladu znamená "kvetoucí". Italský ekvivalent názvu města je Firenze. Město bylo své doby kolébkou renesance, což jde poznat hned na první pohled. Ve 14. století se do čela města dostal rod Medicejských. Členové rodiny Medicejských byli velkými zastánci umění, a proto do města zvali největší dobové malíře, spisovatele a architekty. S historií města jsou tedy nerozlučně spjata zvučná jména umělců jako například Alighieri, Boccacio, Botticelli, Da Vinci, Michelangelo či Petrarca. Florencie je jedním z nejdůležitějších měst Itálie, v letech 1865 až 1870 byla dokonce dočasně ustavena hlavním městem nově vzniklého italského království z důvodu obléhání Říma francouzskými vojáky.

Florencie - za kulturou

Kdo rád jezdí za památkami, ten se ve Florencii zajisté nudit nebude a bude to pro něj ideální dovolená. Město je totiž jakýmsi muzeem samo o sobě. Povědomé z nesčetných fotografií vám zajisté bude hlavní florentské náměstí Piazza della Signoria neboli Radniční náměstí, jehož dominantou je socha Michelangelova Davida nacházející se v Loggia dei Lanzi, otevřené hale s křížovou klenbou ozdobené třemi gotickými sloupy. Zdejší socha je však jen kopií. Originál se od roku 1873 nachází v galerii Accademia. Ta byla původně založena jako malířská škola, dnes se však vyznačuje především Michelangelovými díly. Další dominanta náměstí stojí hned vedle a je jí radnice Palazzo Vecchio neboli Starý palác. Nad radnicí se tyčí 95 metrů vysoká věž Torre d´Arnolfo připomínající středověký hrad. Věž sloužila jako architektonický vzor dalším podobným stavbám v celém Toskánsku. V těch několika málo letech, kdy byla Florencie hlavním městem Itálie, zde sídlil italský parlament a spolu s ním také ministerstvo zahraničních věcí. Celá stavba se pyšní bohatou renesanční výzdobou a její prostory si mohou turisté prohlédnout i zevnitř. Horní část stavby je spojená jak s galerií Uffizi, chloubou renesančního umění, tak s Palazzo Pitti, který dříve sloužil coby sídlo florentských panovníků. Dnes jsou součástí paláce čtyři muzea s jedinečnými sbírkami umění. Od paláce se můžete vydat směrem k zahradám Boboli. Ty slouží jednak jako místo odpočinku a jednak jako jakási oáza přírody uvnitř města. V parku se můžete kochat množstvím zahrad, fontán, umělých jezírek či jeskyní spolu s malou pevností Belvedere. A mnoho dalších zajímavostí.

Florencie - nejkrásnější město Itálie

Historické centrum Florencie přitahuje miliony turistů ročně, a bylo deklarováno dědictvím UNESCO. Florencie je široce považována za jedno z nejkrásnějších měst Itálie a celého světa. Avšak nečeká Vás jen historie. Florencie je také velmi rušné město, kde se konají různé koncerty, výstavy, divadlo, je zde bohatý kulturní a noční život. Najdete  zde dobré restaurace, kavárny, cukrárny, uměleké galerie a mnoho dalšího. Jsou zde stále zachovalé toskánské tradice a folklór. Určitě si tedy nenechte ujít zájezd do tohoto skvostného města střední Itálie regionu Toskánsko. Vaše dovolená ve Florencii bude jakýmsi proplouváním historií prolínající se se současností a jistě se stane nezapomenutelným zážitkem.

Hotely
5495769-b.jpg
Itálie/Toskánsko - Tyrhenská riviéra/Florencie a vnitrozemí
od 9 590 Kč
Centro-Vacanze-7.jpg
Itálie/Toskánsko - Tyrhenská riviéra/Florencie a vnitrozemí
od 11 190 Kč