Cookies management by TermsFeed Cookie Consent
Itálie - Toskánsko - Tyrhenská riviéra

Je krajem historie, umění i přírodních krás. O původním etruském obyvatelstvu dodnes vypovídají etruské hradby a pozůstatky staveb. Oblast během středověku dlouho ovládalo město Pisa. Během staletí byli věčnými obchodními i mocenskými rivaly města Florencie a Siena. Šlechtické paláce se v období městských států staly rájem pro mnohé významné renezanční umělce, jedním z největších mecenášů byl dvůr rodu Medici, kde pobýval například Galileo. Toskánsko je známé typicky kopcovitou krajinou, s mnoha malebnými a starobylými vesnicemi a městečky. Kraj je místy zalesněný. Hustě zalidněný sever je hlavní průmyslovou zónou, zbytek regionu má přírodní charakter, s mnoha historickými a uměleckými skvosty.

Pobřeží Toskánska je součástí Tyrhenské riviéry, která zahrnuje rozsáhlou oblast západního italského pobřeží, od severně položeného Livorna po hluboký jih, kde pomyslnou hranici mezi Tyrhenským a Středozemním mořem tvoří překrásný ostrov Sicílie. Charakter pobřeží je proměnlivý, počínaje Grosettem, přes město Civitavecchia, Ostia, Neapolský a Salernský záliv až po dramatické skalnaté pobřeží Kalábrie.

Toskánsko-Tyrhenská riviéra - letoviska

Marina di Massa

Původně římské město, nyní milé přímořské letovisko na severním pobřeží Toskánska, nedaleko slavného města Carrara, se proslavilo těžbou bělostného mramoru, tvůrčího materiálu pro umělce jako byl Michelangelo nebo Henry Moor. Město leží v piniových hájích a pyšní se širokými písečnými plážemi, lemovanými promenádou s obchody a restauracemi. V místě je nespočet historických památek.

Marina di Pietrasanta

Starobylé přímořské městečko středověkého původu je dnes známé širokými písečnými plážemi, táhnoucími se 5 km. Turistům nabízí nejen jedinečné přírodní prostředí, ale také prvotřídní ubytování, sportovní a kulturní vyžití, nespočet restaurací, barů a samozřejmě nemůže chybět, pro Itálii pověstný, noční život.

Calambrone

Calambrone se nachází mezi Tirrenií a Livornem a jde o rozvíjející se prázdninové středisko, jehož základní architekturu tvoří původní opuštěné letní prázdninové tábory procházející mohutnou renovací. Pláže tvoří jemný písek a písečné duny, vytvořené větrem a vlnami, díky nimž je toto letovisko ideální pro milovníky windsurfingu.

Castiglioncello

Původní etruské město je dnes vyhledávaným přímořským letoviskem. V centru města se zachovalo etruské pohřebiště. Pobřeží je členité, s menšími písečnými plážemi. Městečku dominuje hrad Pasquini, dějiště kulturních akcí a divadelních představení.

Mazzanta

Klidné přímořské letovisko je vyhlášené svými písečnými plážemi, lemovanými borovicovým hájem, který přímo vybízí k dlouhým procházkám nebo cyklovýletům do okolí. K návštěvě zve i nedaleký aquapark (3 km) v Cecina Mare.

Cecina Mare

Vyhledávané přímořské letovisko v srdci Etruské riviery nabízí 15 km písečných pláží, roubených borovicovými lesy s písečnými dunami. Piniový park je domovem mnoha ptáků a drobné zvěře. Vybízí k procházkám, projížďkám na kole, nebo jen relaxaci ve stínu stromů. Najdete zde průzračně čisté moře a široké pláže, s pozvolným vstupem do moře. Zároveň je zde mnoho obchodů, kaváren, barů a restaurací. Lákadlem především pro děti je místní aquapark. Můžete si také naplánovat výlety do kulturních center Toskánska jako jsou například Pisa, Florencie nebo Siena.

Marina di Bibbona

Letovisko v parkové úpravě, uprostřed staletého piniového háje, leží 10 km od města Marina di Cecina, kde se vždy v úterý pořádají turisty i místními obyvateli oblíbené trhy. Rodiny s dětmi s oblibou navštěvují zdejší aquapark. Město stojí pod malebným starobylým městečkem Bibbona, s francouzskou pevností ze 17. století. Pláže jsou široké, písečné, s pozvolným vstupem do moře. Letovisko je vhodné pro rodiny s malými dětmi.

Follonica

Follonicaje rušné přímořské letovisko v zálivu stejného jména, při dobré viditelnosti na dohled od ostrova Elba. Přestože před půl stoletím přišlo při přestavbě město o část historického jádra, při romantických procházkách křivolakými uličkami je stále co obdivovat. V nové moderní části slouží turistům nespočet zábavních podniků, kaváren, restaurací a obchodů. K výletům s historickou tématikou doporučujeme blízké město Massa Maritima, Grosetto nebo např. Campiglia Marittima.

Marina di Grosseto

Marina di Grosseto je přímořské lázeňské středisko, obklopené přírodní rezervací Maremma s písečnými plážemi a dunami, raritou v oblasti. Díky ideální poloze v borových hájích a specificky vlídnému klimatu, patří letovisko mezi místa s ideálními podmínkami pro klidnou dovolenou, s možností dlouhých vycházek nebo cykloturistiky ve městě i okolí. Doporučujeme výlet do Saturnia, střediska s termálními prameny nebo do města Montalcino, známého výrobou vína Brunello. Asi 20 km odtud se nachází archeologické naleziště Roselle a Vetulonia. Marina di Grosseto nabízí spektrum sportovních možností, například trekking, bruslení, tenis, jízdu na horských kolech, plachtění, rybaření nebo windsurfing. Klidné letovisko, s bílými písečnými plážemi, má pozvolné vstupy do moře.

Principina a Mare

Poklidné turistické středisko s charakteristickým piniovým porostem se nachází jižně od městečka Marina di Grosseto. Principina působí mírným a velmi čistým, upraveným dojmem. Městem i okolím se táhne několikakilometrová široká písečná pláž s pozvolným vstupem. Na části pláže je vstup za poplatek s plážovým servisem.

Lokality
.
Itálie/Toskánsko - Tyrhenská riviéra
89df6764-511d-4252-a171-1773ed9f4f4a-hw1.jpg
Itálie/Toskánsko - Tyrhenská riviéra
Cecina-Mare.jpg
Itálie/Toskánsko - Tyrhenská riviéra
Florencie-1.jpg
Itálie/Toskánsko - Tyrhenská riviéra
follonica.jpg
Itálie/Toskánsko - Tyrhenská riviéra
Marina-di-Bibbona.jpg
Itálie/Toskánsko - Tyrhenská riviéra
Carrara-1.jpg
Itálie/Toskánsko - Tyrhenská riviéra
Punta-Ala.jpg
Itálie/Toskánsko - Tyrhenská riviéra
Elba.jpg
Itálie/Toskánsko - Tyrhenská riviéra
.
Itálie/Toskánsko - Tyrhenská riviéra