Lignano má zhruba 6 tisíc stálých obyvatel. K nejvýznamnějším hostům patřil Hemingway, který toto místo nazýval „svou malou Floridou“. Lignano je rozděleno do tří částí - Sabbiadoro, Pineta a Riviera.

Lignano - Sabbiadoro

Nejrušnější místo tohoto oblíbeného italského letoviska se vyznačuje čilým denním i nočním životem. Najdete zde pulsující život se vším co k němu patří - promenáda plná obchůdků, barů, pizzerií, kaváren a luxusních butiků. Jsou tu i klidná místa k odpočinku, veliký přístav v samotné špici poloostrova a různé atrakce pro děti jako např. Parco Junior. Letní dovolená v Sabbiadoru je správnou volbou pro ty, kdo milují živá letoviska. Ze Sabbiadora si můžete naplánovat například zájezd lodí na mušličkový ostrov.

Lignano - Pineta

Střední a relativně klidnější část Lignana, kterou od rušnějšího Sabbiadora odděluje rozlehlý park Hemingway s borovicovým hájem. Samozřejmě ani zde nechybí typická promenáda s obchody a restauracemi. Dále jsou zde různé atrakce pro děti i dospělé jako např. Gulliverlandia s Acquariem, velký vodní park Acquasplash a Luna Park Strabilia. Hlavním lákadlem této italské lokality jsou samozřejmě krásné písčité pláže a průzračně čisté moře. Ideální letní dovolená pro rodiny s dětmi.

Lignano - Riviera

Nejzelenější a nejklidnější část Lignana. Krásná letní dovolená pro milovníky klidné dovolené s prosluněnými plážemi s pozvolným vstupem do moře. V této části Lignana najdete např. golfový klub a zoologickou zahradu. Můžete si udělat různé zájezdy po okolí. I zde Itálie nabízí kompletní „menu“ na nejvyšší úrovni.