Cookies management by TermsFeed Cookie Consent
Chorvatsko - - Premantura

Chorvatsko Premantura


9 km dlouhý poloostrov s letoviskem Premantura se řadí se mezi nejkrásnější místa Istrie. Unikátní rezervace Donji Kamenjak pod malebnou Premanturou, je nejjižnější baštou Istrie. Premantura – jak novější díl tak i starobylá část s původním kostelíkem, zvonicí, hřbitovem a kašnou, s mnoha restauracemi, obchody, směnárnami, stánky, tržnicí i ambulancí i nové čásit je propojena autobusovou dopravou s 10 km vzdálenou Pulou.
K dispozici je dobře vybavený kemp Stupice. Přírodní rezervace Kamenjak Donji okouzluje dramatickými skaliskyromantickými oblázkovými plážemi, na jaře kvetoucími divokými orchidejemi, v létě mys voní mořem a po divokém koření. Kamenjak tvoří výběžek s 33 km členitého pobřeží s 22 km oblázkových pláží, s piniovými háji a mediteránskou flórou.

Premantura - pobřeží, turistika


Východní pobřeží je proslulé krasovými skalisky s oblázkovými zátokami, vápencovými platy, výhledy na širé moře, na ostrov Cres a někdy i na vzdálené Velebity. Západní pobřeží s nenáročným přístupem a příjezdem až k moři je vhodné pro rodiny s malými dětmi. Čisté moře se salinitou 39 promile a vysokou koncentrací léčivých minerálů má ozdravné účinky na lidký organizmus. Na jižním mysu je možné navštívit kultovní Safari Bar, vodní jeskyně Kolombarica – které lze proplavat. Právě zde je nejkrásnější pohled na maják Porer a ostrov Fenoliga s dinosauřími stopami. Oblíbená je dětská stezka se sochami prehistorických zvířat a návštěva istarské farmy s chovem istarských boškarinů a pěstitelstvím zdejších původních rostlinných odrůd. Mys je protkán turistickými cestami s naučnými tabulemi a cyklostezkami. Turisté a cyklisté mají vstup volný, vjezd aut z Premantury je zpoplatněn. Návštěvníci rezervace se mohou občerstvit v několika ekologických barech. Jde o chráněnou, ekologicky čistou oblast s endemickými rostlinnými druhy a s výskytem cenné mediteránské flóry a fauny. Zátoka Portič slouží jako přírodní kotviště malých jachet.

Premantura - příroda, potápění, zábava


Gorni Kamenjak zaujímá prostor severně od Premantury, po schůdné zpevněné cestě je možné projet i projít tuto výše položenou část poloostrova s báječnými výhledy na moře i pevninu, s monumentální kamennou křížovou cestou, která je lemována zajímavými krasovými útvary.V Premantuře je veřejnosti k dispozici informační centrum, před obcí v lese je zajímavá naučná přírodní stezka s možností určování lokálních rostlin, dřevin i ptáků. Jde o projekt určený i pro nevidomé, stejně jako bezbariérová pláž v Runke, sloužící navíc i vozíčkářům. Osoby bez handicapu mají vstup na pláž zpoplatněn. V Premantuře je možné si pronajmout surfyloďkykola i čtyřkolky. Potápěče upozorňujeme na dobře vybavenou potápěčskou základnu včetně motorové lodě. Kemp Stupice disponuje multiúčelovými hřišti, tenisovými kurty a dětskými hřišti. Letoviskem pravidelně projíždí turistický vláček. Všem klientům je k dispozici je stálý zástupce CK FEDE.V malebné Premantuře, nejjižnějším letovisku Istrie, nechybí restauracecukrárnypůjčovny kolterénních skútrůinternetová kavárnatenisové kurty a hřiště v kempu Stupice, supermarketsměnárnadětské atrakce. Kemp Stupice na okraji rezervace je vybaven mobilhomy. Privátní apartmány mají obvykle svého majitele, jenž obývá vilku, bez narušení soukromí našich klientů. Na vyžádání zajišťujeme cenově výhodné ubytování v karavanech a stanech. Premantura je jedinečným chorvatským letoviskem, díky ostrovnímu klimatu, přírodní rezervaci, průzračnému moři a velkému množství solí a minerálů ve vodě i ovzduší, s příznivým vlivem na lidský organizmus.
Hotely
mara 1.jpg
Chorvatsko/Istrie/Premantura
od 2 940 Kč